W mediach pojawiają się informacje, że jeszcze w tym roku może dojść do gali UFC w Polsce. Miejscem wydarzenia mógłby być Stadion Narodowy, a kibice mieliby zobaczyć dwie walki o mistrzowskie pasy z udziałem Polaków! Czy to w ogóle możliwe? Aby do takiego wydarzenia doszło, muszą być ku temu sprzyjające okoliczności.

Wielu fanów MMA w Polsce doskonale pamięta dotychczas jedyną galę UFC, która odbyła się w naszym kraju. Wydarzenie, które zorganizowano w krakowskiej Tauron Arenie nie było jednak sukcesem amerykańskiej federacji, dlatego też od tamtego momentu nie próbowano organizować kolejnej gali nad Wisłą. Sytuacja jednak się zmienia, ponieważ Polacy stali się liczącą siłą w Stanach Zjednoczonych, a część zawodników walczących dla UFC jest w Polsce niezwykle popularna.

To właśnie Polacy mieliby przyciągnąć kibiców na trybuny Narodowego. Jedną z walk wieczoru miałoby być starcie Jana Błachowicza o mistrzowski pas, który stracił w walce z Gloverem Teixeirą. Polak ostatnio znów wygrał, dlatego ma dostać szansę, by odzyskać tytuł. „Cieszyński Książe” w połowie maja pokonał Aleksandara Rakicia poprzez techniczny nokaut. Z kim miałby Polak się mierzyć? Miałby to być zwycięzca pojedynku Glover Teixeir – Jiri Prochazka. Sam Błachowicz stwierdził, że gdyby walkę wygrał Czech, tylko pojedynek w Polsce miałby sens. – Innej opcji nie widzę – podkreślił Jan.