Manchester United zawodnik Antony wrócił do Anglii z Brazylii i ma spotkać się z policją w związku z zarzutami dotyczącymi napaści, które zaprzecza1. Antony jest śledzony przez Greater Manchester Police (GMP) po tym, jak jego była partnerka, Gabriela Cavallin, oskarżyła go o napaść na nią w różnych okolicznościach między czerwcem 2022 a majem tego roku1. Zawodnik Manchesteru United jest obecnie na urlopie, ale wrócił do Anglii we wtorek1. Antony rozmawiał również z policją w São Paulo na temat zarzutów Cavallin, ale otrzymał zgodę na opuszczenie Brazylii1.

Cavallin oskarżyła Antony’ego o pierwszą napaść 1 czerwca 2022 roku, gdy była w ciąży i spędzała wakacje w Brazylii1. Twierdziła, że groził jej wyrzuceniem z jadącego samochodu1. Cavallin dalej oskarżyła Antony’ego o uderzenie głową i ciosy pięścią w pokoju hotelowym w Manchesterze 15 stycznia 2023 roku, co spowodowało uszkodzenie implantu piersi1. Twierdzi również, że były piłkarz zaatakował ją w innych okolicznościach1.

Antony, brazylijski skrzydłowy Manchesteru United, stanął w obliczu poważnych oskarżeń ze strony swojej byłej partnerki, Gabrieli Cavallin. Zarzuty te są obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Greater Manchester Police, a sam zawodnik zdecydowanie zaprzecza tym oskarżeniom. W międzyczasie, Antony pozostaje na urlopie od swoich obowiązków w klubie, ale jego powrót do Anglii może oznaczać, że sprawa zostanie wyjaśniona w najbliższym czasie.

Warto zauważyć, że zarówno angielskie, jak i brazylijskie władze są zaangażowane w sprawę. Antony już rozmawiał z policją w São Paulo, ale otrzymał zgodę na opuszczenie Brazylii, aby wrócić do Anglii i spotkać się z przedstawicielami Greater Manchester Police. To pokazuje, że zawodnik jest gotów współpracować z władzami w celu wyjaśnienia swojej sytuacji i oczyścić swoje imię.

Sprawa ta może mieć poważne konsekwencje dla kariery Antony’ego, zarówno na boisku, jak i poza nim. Jeśli zarzuty okażą się prawdziwe, zawodnik może zostać ukarany zarówno przez swój klub, jak i przez władze sportowe. W międzyczasie, zarówno Manchester United, jak i sam zawodnik muszą stawić czoła negatywnemu wpływowi, jaki ta sprawa może mieć na ich wizerunek i reputację.