Były napastnik Manchesteru United, Dwight Yorke, uważa, że klub powinien jak najszybciej sprzedać Antony’ego. Brazylijski skrzydłowy dołączył do United za trzecią najwyższą w historii klubu opłatę transferową wynoszącą około 85 milionów funtów, ale od czasu przybycia na Old Trafford nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Antony zaczął swoją karierę w United bardzo obiecująco, zdobywając bramki w każdym z pierwszych trzech meczów w Premier League – przeciwko Arsenalowi, Manchesterowi City i Evertonowi. Jednak od tamtej pory, napastnik zdobył tylko jedną bramkę w Premier League dla United w 39 meczach, a w tym sezonie nie ma na swoim koncie ani goli, ani asyst.

Rozmawiając z Footy Accumulators, Yorke powiedział: „Zawodnicy tacy jak Antony zrozumieją, że nie grają tak, jak powinni. To trudne dla niego i współczuję mu, ale to zarówno jego, jak i klubu odpowiedzialność, jeśli rzeczy nie idą tak, jak powinny. Klub musi jak najszybciej pozbyć się tych zawodników, inaczej znajdą się w tej samej sytuacji co każdego roku – mając przeciętnych zawodników z długimi kontraktami, którzy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.”

Yorke uważa, że wysoka cena transferu Antony’ego nie pomogła mu, ale twierdzi, że brakuje mu głodu sukcesu. „Myślę o zawodnikach, którzy odnieśli sukces w Man United, i wszyscy z nich byli chętni do wpisania swoich nazwisk w historię klubu i chcieli być częścią zespołu,” dodał Yorke. „Nie jestem pewien, czy zawodnicy Man United rozumieją to w dzisiejszych czasach.”

FAQ

Kim jest Dwight Yorke?
Dwight Yorke to były profesjonalny piłkarz, który grał jako napastnik. Jest najbardziej znany z gry dla Manchesteru United, gdzie zdobył wiele trofeów, w tym potrójną koronę w sezonie 1998/1999.

Kim jest Antony?
Antony to brazylijski piłkarz, który gra na pozycji skrzydłowego. Dołączył do Manchesteru United za dużą opłatę transferową, ale nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Co to jest transfer?
Transfer to proces, w którym piłkarz przechodzi z jednego klubu do drugiego. Zazwyczaj wiąże się to z opłatą transferową, którą płaci klub nabywający.

Co to jest Premier League?
Premier League to najwyższa liga piłkarska w Anglii. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i najbardziej oglądanych lig piłkarskich na świecie.