Marcus Rashford, napastnik Manchester United, zdobył tylko jednego gola w ciągu ostatnich ośmiu występów, co może sugerować, że jego forma się pogarsza1. Mimo że w poprzednim sezonie zdobył 30 goli, obecnie zmaga się z odnalezieniem iskry. Trener Erik ten Hag uważa jednak, że Rashford „wie, że może zrobić więcej”1. Wcześniej ten Hag wyznaczył Rashfordowi cel zdobycia 35 goli w tym sezonie3.

Warto zauważyć, że Rashford zdobył już 20 goli w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie9. Jego poprzedni rekord wynosił 22 gole w sezonie 2019-20209. Ten Hag uważa, że Rashford może jeszcze wiele osiągnąć i chce, aby napastnik postawił sobie wyzwanie zdobycia 35 goli do końca sezonu9.

W przeszłości Rashford miał problemy z formą, ale pod wpływem trenera Erika ten Haga zaczął się odradzać11. W obecnym sezonie zdobył już trzy gole i zanotował dwie asysty, co wskazuje na poprawę w porównaniu z pięcioma golami i dwiema asystami w całym poprzednim sezonie11. Ten Hag obiecał Rashfordowi, że będzie go wspierał i motywował, aby pomóc mu osiągnąć wyznaczony cel5.