David Beckham i Gary Neville byli wśród były gwiazd Manchesteru United, które uczestniczyły w pogrzebie żony Sir Alexa Fergusona, Cathy1. Beckham, w wieku 48 lat, dołączył do innych bohaterów Manchesteru United, w tym Darrena Fletchera, Gary’ego Neville’a, Nicky’ego Butta i Michaela Carricka2. Wszyscy oni przyszli, aby oddać hołd Cathy Ferguson, która zmarła w wieku 84 lat3.

Cathy Ferguson była niezwykle ważną postacią dla Sir Alexa i całego klubu Manchester United. Spotkali się w 1964 roku i wzięli ślub dwa lata później. Cathy była dla Sir Alexa wieżą siły przez całą jego karierę. W jednym z wywiadów Sir Alex wspominał, że to właśnie Cathy przekonała go do rezygnacji z planów emerytury w 2002 roku3. Klub Manchester United wydał oświadczenie, w którym wyraził swoje najszczersze kondolencje dla Sir Alexa i jego rodziny po śmierci Cathy. W oświadczeniu napisano: „Wszyscy w Manchesterze United składamy serdeczne kondolencje Sir Alexowi Fergusonowi i jego rodzinie po śmierci Lady Cathy. Lady Cathy była ukochaną żoną, matką, siostrą, babcią i prababcią, a dla Sir Alexa – wieżą siły przez całą jego karierę”3.

Podczas pogrzebu odbyła się wzruszająca mowa pożegnalna, w której ujawniono, że prawnuczka Cathy urodziła się zaledwie dwa dni po jej śmierci. Ta wiadomość dodała jeszcze więcej emocji do już i tak poruszającej ceremonii. Wielu były gwiazd Manchesteru United, w tym David Beckham i Gary Neville, zjawiło się na pogrzebie, aby oddać hołd Cathy i wesprzeć Sir Alexa w tym trudnym czasie12.