David Beckham, były piłkarz Manchester United i obecny współwłaściciel Inter Miami, wyraził swoje poparcie dla sprzedaży Manchester United. W wywiadzie dla CNBC stwierdził, że „w tej chwili brakuje stabilności” i że „nadszedł odpowiedni czas, aby ktoś przejął kontrolę”1. Beckham zdementował również doniesienia, że miałby pełnić rolę ambasadora Manchester United w potencjalnej sprzedaży do szejka Jassim Bin Hamad Al Thani z Kataru1.

Beckham podkreślił, że nie brał udziału w żadnych rozmowach na temat sprzedaży klubu, mimo że wcześniej pełnił rolę ambasadora podczas Mistrzostw Świata w Katarze1. W wywiadzie dla CNBC Beckham omówił również swoje różne inne przedsięwzięcia, w tym trwającą współpracę biznesową z CEO Authentic Brands, Jamie Salterem. Authentic Studios, pod marką Authentic Brands, stało za stworzeniem nowo wydanej serii dokumentalnej Netflix, „Beckham”, która opowiada o drodze Beckhama do supergwiazdy i jego małżeństwie z Victorią Beckham1.

Manchester United, jeden z gigantów Premier League, mógłby zmienić właściciela wcześniej niż później, po tym jak rodzina Glazerów wystawiła drużynę na sprzedaż w listopadzie 2022 roku5. Beckham, który osiągnął sławę w Manchester United pod koniec lat 90. i na początku lat 2000., mógłby wrócić do drużyny, w której osiągnął sławę5. Szejkiem Jassimem, byłym premierem Kataru o majątku netto wynoszącym 1 miliard dolarów, oczekuje się, że złoży ofertę na Manchester United i był w bezpośrednim kontakcie z Beckhamem, namawiając go do wyrażenia większego poparcia dla swojej oferty kupna drużyny5.