Manchester United odniósł emocjonujące zwycięstwo 4-3 nad Wolverhampton Wanderers w ostatnich minutach meczu Premier League, który odbył się na stadionie Molineux. Marcus Rashford, powracający do składu po nieobecności w meczu Pucharu z Newport County, otworzył wynik już w piątej minucie spotkania. Jego wkład był kluczowy również przy drugiej bramce, którą w 22. minucie zdobył Rasmus Hojlund.

Pierwsza połowa to dominacja Manchesteru United, który mógł zdobyć więcej bramek, jednak gole Hojlunda i Casemiro zostały anulowane z powodu spalonego. Druga połowa przyniosła więcej emocji, szczególnie po przyznaniu rzutu karnego dla Wolverhampton. Decyzja ta, potwierdzona po weryfikacji VAR, wywołała kontrowersje z powodu minimalnego kontaktu między Pedro Neto a Casemiro. Pablo Sarabia, zmieniający na boisku, wykorzystał szansę i skutecznie wykonał rzut karny w 71. minucie.

Mecz zakończył się dramatycznym zwrotem akcji, gdy Kobbie Mainoo strzelił znakomitą bramkę tuż przed końcem, zapewniając Manchesterowi United trzy punkty.

FAQ

Kto strzelił zwycięską bramkę dla Manchesteru United?
Kobbie Mainoo strzelił zwycięską bramkę dla Manchesteru United.

W której minucie Marcus Rashford zdobył pierwszą bramkę?
Marcus Rashford zdobył pierwszą bramkę w piątej minucie meczu.

Czy decyzja o rzucie karnym dla Wolverhampton była kontrowersyjna?
Tak, decyzja o rzucie karnym była kontrowersyjna z powodu minimalnego kontaktu między graczami.

Wyjaśnienie użytych terminów

Premier League – najwyższa klasa rozgrywkowa w angielskim futbolu.

VAR – Video Assistant Referee, system wideo wspomagający sędziów w podejmowaniu decyzji.

Rzut karny – metoda wznowienia gry, przyznawana drużynie atakującej za przewinienie w polu karnym przeciwnika.