Manchester United, jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie, zdobył trofeum Ligi Mistrzów UEFA trzy razy1. Pierwszy sukces przyszedł w sezonie 1967/68, kiedy to drużyna pokonała Benficę 4-14. Kolejne zwycięstwo miało miejsce w 1999 roku, kiedy to Manchester United pokonał Bayern Monachium 2-1 w dramatycznych okolicznościach, strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry1. Ostatni triumf miał miejsce w sezonie 2007/08, kiedy to Manchester United pokonał Chelsea w rzutach karnych4.

FAQ

Ile razy Manchester United zdobył trofeum Ligi Mistrzów?

Manchester United zdobył trofeum Ligi Mistrzów trzy razy1.

Kiedy Manchester United zdobył swoje trzy trofea Ligi Mistrzów?

Manchester United zdobył trofea Ligi Mistrzów w sezonach 1967/68, 1998/99 i 2007/084.

Jakie drużyny pokonał Manchester United w finałach Ligi Mistrzów?

Manchester United pokonał Benficę (1967/68), Bayern Monachium (1998/99) oraz Chelsea (2007/08) 4.

Wyjaśnienia użytych terminów

Liga Mistrzów UEFA (UEFA Champions League) – najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie, organizowane przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA).

Doliczony czas gry – dodatkowy czas gry, który sędzia może dodać do regulaminowych 90 minut, aby zrekompensować przerwy spowodowane przez kontuzje, zmiany czy inne przestoje w grze.

Rzuty karne – metoda rozstrzygania remisów w meczach piłkarskich, polegająca na wykonywaniu przez zawodników obu drużyn strzałów na bramkę z odległości 11 metrów.