Jonny Evans, doświadczony obrońca Manchesteru United, ujawnił, że rozważał zakończenie kariery w zeszłym sezonie, zanim doszło do jego sensacyjnego powrotu do Manchesteru United3. Osiem lat po opuszczeniu Old Trafford, Evans otrzymał roczny kontrakt latem, po tym jak początkowo wrócił do klubu na zasadzie próby. Mimo że spodziewano się, że będzie pełnił bardzo małą rolę w planach Erika ten Haga, 35-latek został wezwany do działania z powodu kryzysu z urazami, który wyeliminował takie osoby jak Lisandro Martinez, Raphael Varane i Harry Maguire3.

Evans zaskoczył wielu, udowadniając, że nadal jest czołowym obrońcą, a United wygrało oba mecze, które rozpoczął, nawet asystując przy zwycięskim golu na Burnley w swoim pełnym debiucie3. Jednak mogło być zupełnie inaczej, gdyby zdecydował się zakończyć karierę na koniec ostatniego sezonu – co przyznał były gwiazdor West Brom i Leicester, który zmagał się z urazami3.

Długotrwały uraz łydki ograniczył Evansa do zaledwie 14 występów w zeszłym sezonie, a jego nieobecność odegrała dużą rolę w spadku Lisów z Premier League3. Obrońca zaliczył 198 występów dla United w latach 2007-2015, zdobywając trzy tytuły ligowe, trzy Puchary Ligi, Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwo Świata, zanim dołączył do West Brom, a następnie do Leicester, gdzie w 2021 roku zdobył Puchar FA3. Po fatalnym początku sezonu, który zostawił Czerwone Diabły na 10. miejscu w tabeli, Evans będzie miał nadzieję poprawić losy swojego zespołu, kiedy w sobotę wieczorem udadzą się do Sheffield United3.

Evans przyznał, że rozważał zakończenie kariery, zanim podpisał kontrakt z United, a w styczniu obchodzi swoje 36. urodziny, więc jest na zimie swojej kariery5. „Myślę, że przeszedłem przez etap w zeszłym roku, kiedy zaczynasz myśleć, 'może to jest koniec'”, powiedział Evans dziennikarzom, pytany o emeryturę na konferencji prasowej przed meczem Irlandii Północnej przeciwko Słowenii5.

Evans ujawnił, że rozważał zakończenie kariery, zanim latem wrócił do Manchesteru United6. Doświadczony obrońca, 35-latek, był wolnym agentem po wygaśnięciu jego kontraktu z Leicester City w czerwcu6. Jednak Evans dostał szansę na nową karierę od Erika ten Haga, który pozwolił mu dołączyć do United w przedsezonie6. Evans ostatecznie zdobył roczny kontrakt na powrót do swojego byłego klubu po tym, jak zrobił wrażenie podczas ich tournée po Stanach Zjednoczonych, ale mogło być zupełnie inaczej dla środkowego obrońcy, który bawił się z myślą o zakończeniu kariery po zmaganiach z urazami w zeszłym roku6.