W emocjonującym meczu pomiędzy Manchester United a FC Kopenhaga, który odbył się na Old Trafford, dwie postacie zdecydowanie wyróżniły się na tle innych. Byli to Harry Maguire i Andre Onana, którzy swoją grą przyczynili się do zwycięstwa Manchesteru United 1:0146.

Maguire i Onana: klucz do zwycięstwa

Harry Maguire, który strzelił jedynego gola w meczu, oraz bramkarz Andre Onana, który obronił rzut karny w doliczonym czasie gry, byli kluczowymi postaciami tego spotkania146. Maguire, który w ostatnich miesiącach był celem krytyki ze strony kibiców, tym razem miał powody do radości. Jego gol w 72. minucie spotkania, po długim podaniu Christiana Eriksena, przyniósł zwycięstwo drużynie6.

Z kolei Andre Onana, bramkarz Manchesteru United, zasłynął z obrony rzutu karnego w 94. minucie meczu. Rzut karny został podyktowany po tym, jak Scott McTominay próbował wybić piłkę i przypadkowo kopnął Elias Achouri w głowę. Jordan Larsson, syn byłego napastnika United, Henrika Larssona, podszedł do piłki, ale jego strzał został obroniony przez Onanę6.

Reakcje po meczu

Po meczu zarówno Maguire, jak i Onana byli pełni pochwał dla swojej drużyny. Maguire podkreślił, jak ważne było dla niego wsparcie kibiców, mówiąc: „To niesamowite. Kiedy nie grasz na swoim poziomie, to jest zauważane, ale jestem naprawdę dumny i zadowolony z tego, jak zachowywałem się przez ostatnie sześć do dwunastu miesięcy”6.

Z kolei Onana podkreślił, jak ważne było dla niego obronienie rzutu karnego, mówiąc: „Robię po prostu swoją pracę, najważniejsze jest zwycięstwo przeciwko trudnemu zespołowi”6.

Wpływ na przyszłość Manchesteru United

To zwycięstwo było niezwykle ważne dla Manchesteru United, ponieważ była to ich pierwsza wygrana w Lidze Mistrzów w tym sezonie6. Zwycięstwo to ożywiło nadzieje United na awans do 1/16 finału po tym, jak rozpoczęli swoją kampanię z dwoma porażkami z Bayernem Monachium i Galatasaray w Grupie A4.

Następny mecz pomiędzy tymi dwoma drużynami odbędzie się 8 listopada w Kopenhadze6. Biorąc pod uwagę wynik ostatniego spotkania, można oczekiwać, że będzie to kolejne emocjonujące starcie.