Mecz Liverpoolu z Arsenalem, który odbył się w ostatnią sobotę, był jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań sezonu Premier League. Było to starcie o tytuł mistrza pod światła Anfield w ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia, które porwało wyobraźnię kibiców. Drużyny weszły do rundy jako dwie czołowe strony w tabeli, z Gunners o punkt przed drugim miejscem Reds. Arsenal groził otwarciem znacznej przewagi, kiedy Gabriel zdobył pierwszą bramkę już w pierwszych pięciu minutach, ale Mohamed Salah zdobył piękną bramkę około pół godziny później. Mimo że Liverpool był bliżej zdobycia bramki w drugiej połowie, uderzając w poprzeczkę przez Trenta Alexandra-Arnolda, żadnej z drużyn nie udało się znaleźć zwycięzcy.

Menedżer gości, Mikel Arteta, nazwał to „niewiarygodnym” meczem piłki nożnej i „jednym z najbardziej intensywnych”, jakie widział na Anfield podczas swoich 20 lat w angielskim futbolu jako zawodnik i trener. Było to prawdziwe uczta dla 1,96 mln widzów z USA, którzy oglądali mecz przez NBC Sports, Peacock lub NBC Sports Digital Sports – nowy rekord oglądalności meczu Premier League w Stanach Zjednoczonych, jak podaje dziennikarz James Nalton na X (dawniej Twitter).

FAQ

1. Co to jest Premier League?
Premier League to najwyższa liga piłkarska w Anglii, w której gra 20 drużyn. Sezon trwa od sierpnia do maja, a każda drużyna gra 38 meczów.

2. Kim jest Mohamed Salah?
Mohamed Salah to egipski piłkarz, który obecnie gra dla Liverpoolu. Jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

3. Co to jest FSG?
FSG, czyli Fenway Sports Group, to amerykańska firma, która jest właścicielem Liverpoolu. Firma ta jest również właścicielem Boston Red Sox, drużyny baseballowej Major League.

4. Co to jest NBC Sports, Peacock i NBC Sports Digital Sports?
To amerykańskie platformy telewizyjne i cyfrowe, które transmitują różne wydarzenia sportowe, w tym mecze Premier League.

Wyjaśnienie terminów

Anfield: Stadion piłkarski w Liverpoolu, Anglia, który jest domem dla Liverpool FC.

Gunners: Przydomek drużyny Arsenal FC.

Reds: Przydomek drużyny Liverpool FC.

Trent Alexander-Arnold: Angielski piłkarz, który obecnie gra dla Liverpoolu.

Mikel Arteta: Hiszpański trener piłkarski, obecnie menedżer Arsenalu.