Manchester United i Arsenal wyrażają zainteresowanie zawodnikiem, którym interesuje się również Real Madryt1. Obecna sytuacja w obronie Realu Madryt jest daleka od idealnej. Eder Militao, prawdopodobnie najlepszy środkowy obrońca w drużynie, zerwał więzadło krzyżowe w pierwszym meczu sezonu przeciwko Athletic Bilbao i może nie zagrać do końca sezonu1. David Alaba zmaga się z problemami zdrowotnymi, ale jego sytuacja wydaje się być krótkotrwała1. W dłuższej perspektywie warto zauważyć, że Alaba, Antonio Rudiger i Nacho Fernandez mają już ponad 30 lat, a ich występy budzą pewne wątpliwości1. W związku z tym nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Real Madryt w niedalekiej przyszłości zdecydował się na pozyskanie nowego środkowego obrońcy.

W ostatnim czasie klub z Madrytu był łączony z kilkoma zawodnikami, ale konkurencja wydaje się być bardzo silna1. Według informacji portalu Fichajes, Real Madryt, Barcelona, Arsenal, West Ham United, Newcastle United i Manchester United śledzą sytuację Jose Marii Gimeneza z Atletico Madryt1. Władze Atletico mają wątpliwości co do przyszłości tego obrońcy1.

Gimenez jest zawodnikiem Atletico Madryt od 2013 roku i rozegrał dla tego klubu prawie 300 meczów1. Wystąpił także ponad 80 razy w reprezentacji Urugwaju1. W związku z tym nie trudno zrozumieć, dlaczego tak wiele czołowych klubów jest zainteresowanych zawodnikiem o takim doświadczeniu i umiejętnościach, jeśli tylko będzie dostępny na rynku transferowym. Obecny kontrakt Gimeneza z Atletico Madryt obowiązuje do lata 2025 roku1.

W związku z tym Atletico Madryt może stanąć przed trudną decyzją w przyszłym roku1. Gimenez będzie miał wtedy 29 lat i tylko rok kontraktu1. Jeśli na stole pojawi się atrakcyjna oferta, można się spodziewać, że hiszpański klub ją rozważy1. W ostatnich latach nie było rzadkością, że zawodnicy reprezentowali zarówno Real Madryt, jak i Atletico Madryt1. Czy Gimenez będzie kolejnym, który to zrobi?