Manchester United, jeden z najbardziej prestiżowych klubów piłkarskich na świecie, nie zamierza aktywować opcji przedłużenia kontraktu z Anthonym Martialiem, który wygasa po zakończeniu obecnego sezonu. Martial, który podpisał nowy pięcioletni kontrakt w 2019 roku, mógłby pozostać w klubie do czerwca 2025 roku, gdyby United zdecydowało się skorzystać z klauzuli umożliwiającej przedłużenie jego pobytu o 12 miesięcy. Jednak na chwilę obecną wydaje się, że władze Old Trafford pozwolą 28-letniemu napastnikowi odejść jako wolnemu agentowi następnego lata, chyba że pojawią się odpowiednie oferty od potencjalnych nabywców już w styczniu.

Jeśli United zdecyduje się nie skorzystać z opcji Martiala, najbliższe okienko transferowe będzie ostatnią szansą na uzyskanie za niego jakiejkolwiek opłaty, podczas gdy kluby zagraniczne będą mogły negocjować z nim od 1 stycznia. Ewentualna sprzedaż stworzyłaby również miejsce w składzie i przestrzeń w budżecie na pensje, co mogłoby potencjalnie wzmocnić atak drużyny.

Martial stał się najdroższym nastoletnim piłkarzem na świecie w 2015 roku, kiedy przeniósł się do Old Trafford z Monaco za 36 milionów funtów, a wartość transakcji mogła wzrosnąć do 58 milionów funtów. Kiedy Francuz zbliżał się do końca swojego kontraktu pod koniec 2018 roku, United zdecydowało się aktywować opcję przedłużenia, a następnie zastąpiło ją obecnym kontraktem. Klub ma tendencję do włączania i aktywowania takich klauzul dla większości graczy, chociaż niedawno zdecydował się nie robić tego w przypadku Davida De Gei, który odszedł za darmo w lipcu. Wygląda na to, że teraz podjęto podobną decyzję w odniesieniu do Martiala.

FAQ

Czym jest wolny agent w piłce nożnej?
Wolny agent to piłkarz, który nie jest obecnie pod kontraktem z żadnym klubem i jest wolny do negocjacji i podpisania kontraktu z dowolnym klubem.

Co to jest okienko transferowe?
Okienko transferowe to okres, w którym kluby piłkarskie mogą kupować, sprzedawać lub wypożyczać piłkarzy z innych krajowych lub międzynarodowych klubów.

Czym jest klauzula w kontrakcie piłkarskim?
Klauzula w kontrakcie piłkarskim to warunek lub zapis umożliwiający określone działanie, takie jak przedłużenie kontraktu lub transfer do innego klubu za określoną opłatą.

Kim jest Anthony Martial?
Anthony Martial to profesjonalny piłkarz, który gra na pozycji napastnika. Urodzony we Francji, Martial jest międzynarodowym graczem, który grał dla takich klubów jak AS Monaco i Manchester United.