Manchester United poinformował o przychodach w wysokości 648,4 miliona funtów (783,5 miliona dolarów) za ostatni rok finansowy w czwartek, ustanawiając rekord Premier League. Najnowsze dane finansowe z United pojawiają się w momencie, gdy brytyjski miliarder Jim Ratcliffe jest rzekomo gotowy na zakup 25% udziałów w angielskim klubie od jego amerykańskich właścicieli, rodziny Glazer. Ogólny przychód wzrósł o 11% w porównaniu z poprzednim rokiem, mimo że United rywalizował w Lidze Europy, a nie w bardziej dochodowej Lidze Mistrzów. Klub nadal zgłaszał stratę 42,1 miliona funtów (50,9 miliona dolarów)1.

Rachunek za wynagrodzenia United na ten okres spadł o 52,8 miliona funtów (63,8 miliona dolarów) do 331,4 miliona funtów (400 milionów dolarów), co przypisano „zmianie składu drużyny” i braku drużyny w Lidze Mistrzów. Cristiano Ronaldo był jednym z kilku wysoko opłacanych graczy, którzy opuścili klub1.

Raport stwierdził, że nie wypłacono dywidend rodzinie Glazer i innym akcjonariuszom. Te najnowsze dane finansowe z United są szczególnie istotne, biorąc pod uwagę potencjalne zmiany własnościowe w klubie. Jeśli doniesienia o zainteresowaniu Ratcliffe’a są prawdziwe, mogą one mieć znaczący wpływ na przyszłość klubu1.