Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy z amerykańską firmą technologiczną Qualcomm na temat nowego sponsora koszulek1. Klub z Premier League dąży do zawarcia umowy, która pozwoliłaby im zarabiać 60 milionów funtów (75,1 miliona dolarów) rocznie1. Ze względu na to, że wiele koszulek z drużyną już zostało sprzedanych, umowa raczej nie zostanie wprowadzona w bieżącym sezonie, a oczekuje się, że zacznie obowiązywać na początek kolejnej kampanii1.

Szczegóły umowy

Manchester United poszukuje nowego sponsora koszulek od czasu, gdy niemiecka firma oprogramowania TeamViewer ogłosiła w zeszłym roku, że nie zamierza przedłużać swojej umowy z klubem – pięcioletniego kontraktu, który rozpoczął się w 2021 roku, wartego 47 milionów funtów rocznie1. W grudniu Manchester United i TeamViewer zawarli porozumienie, które dało klubowi możliwość wykupienia praw do głównego sponsora koszulek3.

Współpraca z Qualcomm

W ramach umowy z 2022 roku, Qualcomm zgodził się doradzać Manchester United w planowanych ulepszeniach łączności mobilnej na Old Trafford, aby zwiększyć doświadczenia kibiców podczas meczów1. Klub już wcześniej współpracował z Qualcomm, który produkuje układy scalone dla urządzeń telekomunikacyjnych12.

Wpływ na klub

Nowa umowa z Qualcomm może przynieść Manchester United znaczne korzyści finansowe, a także technologiczne, dzięki współpracy z firmą specjalizującą się w rozwiązaniach telekomunikacyjnych. Wpływy z umowy mogą być przeznaczone na rozwój infrastruktury klubu, inwestycje w zawodników i poprawę wyników sportowych.

Manchester United jest blisko zawarcia umowy z Qualcomm na nowego sponsora koszulek, co może przynieść klubowi znaczne korzyści finansowe i technologiczne. Umowa ma zacząć obowiązywać od kolejnej kampanii, a jej wartość może wynosić 60 milionów funtów rocznie.