Manchester United wydaje się mieć problemy z utrzymaniem formy od czasu odejścia Sira Alexa Fergusona z pozycji menedżera klubu. Kiedy wydaje się, że idą w dobrym kierunku, sytuacja ponownie się komplikuje. Wygląda na to, że obecnie obserwujemy powtórkę tego scenariusza podczas kadencji Erika ten Haga na gorącym fotelu Old Trafford. Czy giganci Premier League zwrócą się teraz w stronę szefa Realu Madryt? 1

W zeszłym sezonie Manchester United wygrał Puchar Ligi i zajął trzecie miejsce w Premier League. Był to bardzo solidny sezon dla klubu, który przez pięć sezonów nie zdobył żadnego trofeum, a Ten Hag był postrzegany przez wielu jako menedżer, który przywróci im dawne laury. W tym sezonie znowu mają problemy. Manchester United jest na 10. miejscu w tabeli Premier League i na ostatnim miejscu w swojej grupie Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że pojawiają się pytania o Ten Haga. Jeśli sytuacja nie poprawi się szybko, nie będzie zaskoczeniem, jeśli Ten Hag zostanie pokazany przy drzwiach wyjściowych1.

Zaskakująco, Carlo Ancelotti jest niespodziewanie kojarzony z pracą na Old Trafford. Jak podaje El Chiringuito (za pośrednictwem SPORTbible), Benjamin Lopez powiedział: „Ancelotti podjął dwie decyzje dotyczące swojej przyszłości, jedną z nich jest to, że jeśli zaoferują mu przedłużenie kontraktu, pozostanie w Madrycie. Brazylia może kłaść na stół, co tylko chce, on zostanie”. Dziennikarz kontynuował: „Ma dom w Vancouver, a jego żona jest Kanadyjką, więc byłby z tego zadowolony…. „Ostatnia oferta nie jest na piśmie, ale została mu przekazana ustnie przez jego agenta, pochodzi z Premier League i Manchesteru United. Wzięliby go jutro”1.