Marcus Rashford, znany piłkarz Manchesteru United, znalazł się w centrum kontrowersji po tym, jak opuścił trening klubu, twierdząc, że jest chory, tylko kilka godzin po tym, jak został zauważony w nocnym klubie w Belfaście. Klub został poinformowany, że Rashford spędził noc w stolicy Irlandii Północnej, ale potwierdzenie, że zawodnik uczestniczył również w imprezie w nocnym klubie następnego wieczoru, pojawiło się tuż przed planowanym treningiem klubu.

Rashford był w klubie Thompsons Garage w Belfaście w czwartkowy wieczór, a następnego dnia rano wrócił do Manchesteru prywatnym lotem. Erik ten Hag, trener Manchesteru United, stwierdził w piątek, że Rashford nie był w stanie trenować przed niedzielnym meczem czwartej rundy Pucharu Anglii z Newport County z powodu choroby.

Wideo z nocnej wyprawy 26-letniego Rashforda w Belfaście wkrótce się pojawiło, a Manchester United twierdził, że obrazy pochodzą z środy wieczorem – przed zaplanowanym dniem wolnym dla pierwszej drużyny. Rashford został również sfotografowany w innym nocnym klubie w Belfaście – Lavery’s Bar – w środę. Jednak wiele źródeł potwierdza, że Rashford był również w klubie w czwartek wieczorem.

FAQ

1. Kim jest Marcus Rashford?
Marcus Rashford to profesjonalny piłkarz, który gra dla Manchesteru United i reprezentacji Anglii.

2. Gdzie leży Belfast?
Belfast to stolica Irlandii Północnej, części Zjednoczonego Królestwa.

3. Co to jest Thompsons Garage?
Thompsons Garage to popularny nocny klub w Belfaście.

4. Kim jest Erik ten Hag?
Erik ten Hag to obecny trener Manchesteru United.

Wyjaśnienie terminów

Nocny klub – to miejsce, które oferuje rozrywkę, zazwyczaj w formie muzyki na żywo, tańca i napojów.

Puchar Anglii – to najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie, w których uczestniczą kluby z Anglii.

Pierwsza drużyna – to główna grupa zawodników w klubie piłkarskim, którzy regularnie grają w najważniejszych meczach.