José Mourinho, były menedżer Manchesteru United, wyraził swoje obawy dotyczące niektórych graczy i pracowników, którzy nadal są związani z klubem. Mourinho, który obecnie jest trenerem Romy, zarządzał United od 2016 do 2018 roku, zdobywając w swoim pierwszym sezonie Puchar Europy i Puchar Carabao, a w sezonie 2017-18 kończąc na drugim miejscu za Manchesterem City.

Mourinho stwierdził, że ostrzegał Manchester United, że nie będą w stanie odnieść sukcesu z niektórymi graczami i pracownikami, którzy nadal są w klubie. „Są tam jeszcze ludzie, a kiedy mówię ludzie, mam na myśli niektórych graczy, ale także niektóre inne osoby, które nie są graczami, które są tam nadal, kiedy powiedziałem [United] po dwóch miesiącach: Z tymi ludźmi nigdy tego nie zrobicie. I oni są tam nadal,” powiedział Mourinho w podcaście Obi One Johna Obi Mikel.

Mourinho zauważył również, że reakcja jednego z graczy United na zmianę w połowie meczu zmusiła go do zmiany swojego stylu zarządzania. „W Man United, zmieniłem gracza w połowie meczu… jego agent potem oskarżał mnie o mobbing,” powiedział portugalski trener. „Musiałem… zmienić. Pamiętam te czasy, i śmieję się z tych czasów, ale to są inne czasy.”

Roma jest siódma w Serie A po niedzielnej porażce 2-0 z Bologną Thiago Motty – ale Mourinho powiedział po meczu, że chciałby kontynuować swoją pracę w stolicy Włoch po zakończeniu jego kontraktu w czerwcu 2024 roku. „Jestem sfrustrowany wieloma rzeczami – ale żadne z nich nie są silniejsze niż moje uczucia bliskości do tego klubu,” powiedział Mourinho…. „Jeśli odejdę na koniec sezonu, to nie będzie moja decyzja. Chcę tu kontynuować i mówię to, bo czasami lepiej być jasnym. „Jeśli nie możemy podpisać kontraktu z najlepszymi graczami, jak na przykład [Romelu] Lukaku, to lepiej pracować z młodymi graczami niż z tymi, którzy nic ci nie dają.”

Mourinho wcześniej powiedział, że odrzucił lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej, ale jest „przekonany”, że pewnego dnia będzie pracował w tym kraju Zatoki Perskiej.

FAQ

 1. Kim jest José Mourinho?
  José Mourinho to portugalski trener piłkarski, który zarządzał Manchesterem United od 2016 do 2018 roku. Obecnie jest trenerem Romy.
 2. Co to jest Puchar Europy i Puchar Carabao?
  Puchar Europy, znany również jako Liga Europy UEFA, to roczne piłkarskie rozgrywki klubowe organizowane przez UEFA. Puchar Carabao, znany również jako Puchar EFL, to roczny turniej piłkarski w Anglii otwarty dla wszystkich klubów w English Football League i Premier League.
 3. Co to jest Serie A?
  Serie A to najwyższa liga piłkarska we Włoszech. Jest to jedna z najlepszych lig piłkarskich na świecie.
 4. Kim jest Romelu Lukaku?
  Romelu Lukaku to belgijski piłkarz, który obecnie gra jako napastnik w Chelsea. Wcześniej grał w Interze Mediolan i Manchesterze United.