Manchester United zainwestował 7 milionów funtów w nowoczesny kompleks treningowy dla kobiet na terenie klubu w Carrington. Nowe obiekty zostały odsłonięte we wtorek i będą wykorzystywane zarówno przez drużynę kobiet, jak i akademię chłopców. W skład kompleksu wchodzą szatnie, pomieszczenia na sprzęt i buty, restauracja dla pierwszej drużyny kobiet, sale konferencyjne i salon dla zawodników1.

Modernizacja terenów treningowych klubu nastąpiła prawie rok po ostrej krytyce Cristiano Ronaldo, który zarzucił klubowi „brak ewolucji” i „przestarzałe obiekty treningowe” podczas jego nieudanego drugiego pobytu na Old Trafford, który zakończył się w 2022 roku1. Jednak szefowa piłki nożnej kobiet w Manchesterze United, Polly Bancroft, wolała podkreślić dobre prace, które klub wykonał, aby pokazać swoje zaangażowanie w drużynę kobiet, i ujawniła, że budowa obiektu trwała tylko siedem miesięcy1.

„Jesteśmy naprawdę zadowoleni z otwarcia nowego budynku tutaj, w Carrington,” powiedziała Bancroft. „To dedykowane miejsce dla kobiet i niektórych chłopców z akademii… Jesteśmy w szóstym sezonie od restartu drużyny kobiet w Manchesterze United i w tym okresie nastąpił ogromny rozwój. Otwarcie tego budynku to kluczowy moment, który oferuje środowisko wysokiej wydajności, które odpowiada wysokiej wydajności na boisku. Teraz mamy zupełnie nowe obiekty z siłownią, salami do analiz, salami konferencyjnymi, stołówką, gabinetami fizjoterapeutów, gabinetami lekarskimi… Czas budowy był naprawdę krótki – siedem miesięcy od rozpoczęcia prac do wprowadzenia się. Budynek jest tylko jednym elementem podejścia „jeden klub”, które mamy w Manchesterze United, a widoczność drużyny kobiet i obiektów dla wszystkich w Carrington to wielkie oświadczenie”1.

Dalszy rozwój obiektów klubu może zależeć od przyszłego właściciela klubu. Brytyjski miliarder Sir Jim Ratcliffe jest typowany na 25-procentowego mniejszościowego udziałowca. Szejk Jassim z Kataru wydaje się być zniechęcony do dalszych działań po braku postępów w długotrwałej sagi zakupu klubu od rodziny Glazer1.