Były menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer potwierdził swój powrót do piłki nożnej w nowej roli obserwatora technicznego UEFA, prawie dwa lata po odejściu z Manchesteru United. 50-letni Norweg został zwolniony z klubu w listopadzie 2021 roku i od tego czasu pozostawał poza centrum uwagi. Solskjaer już wcześniej dawał do zrozumienia, że jest otwarty na powrót na stanowisko menadżera, a nawet odrzucił możliwość trenowania norweskiej drużyny piłkarskiej kobiet. Nowe stanowisko w UEFA pozwoli mu w nadchodzących miesiącach osobiście uczestniczyć w meczach Ligi Mistrzów.

Solskjaera łączono z różnymi stanowiskami menedżerskimi, w tym z wakatami w Burnley i Leicester, ale jeszcze nie znalazł odpowiedniego kandydata. Czas wolny od kierownictwa wykorzystywał na naukę, podróżowanie i studiowanie zwycięskich drużyn w czołowych europejskich ligach. Solskjaer wyraził chęć podjęcia innej pracy, jeśli okazja będzie wystarczająco ekscytująca, stwierdzając: „Mam w sobie inną pracę, jeśli jest odpowiednia szansa i wystarczająco ekscytująca”.

W międzyczasie Solskjaer planuje odwiedzić wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się z byłymi kolegami z drużyny Wayne’em Rooneyem i Davidem Beckhamem, wziąć udział w kilku meczach i zbadać potencjalne możliwości. Choć Solskjaer ma ambicje powrotu na stanowisko menadżera, lubi też spędzać czas z rodziną podczas przerwy od futbolu.