Katarski biznesmen, Szejk Jassim bin Hamad Al Thani, zdecydował się wycofać z procesu zakupu Manchesteru United. Informacje te potwierdziły źródła ESPN1. Szejk Jassim prowadził dalsze rozmowy z właścicielami United, rodziną Glazer, w ostatnich dniach, ale według źródła, uznał wycenę klubu za nierealistyczną. Oferta Szejka Jassima była warta blisko 5 miliardów funtów (6,061 miliarda dolarów). Źródła poinformowały ESPN, że Glazerowie wyceniają United na ponad 6 miliardów funtów. Aktualna wartość rynkowa klubu wynosi około 2,6 miliarda funtów1.

Szejk Jassim był jednym z głównych kandydatów do przejęcia klubu Premier League, który został wystawiony na sprzedaż w zeszłym roku5. Wraz z brytyjskim miliarderem Jimem Ratcliffe’em, katarski bankier był jednym z zaledwie dwóch oferentów, którzy publicznie zadeklarowali swoje zamiary wykupienia właścicieli United, rodziny Glazer5. Jednak prawie rok od momentu zaproszenia do składania ofert na 20-krotnych mistrzów angielskiej ligi, Szejk Jassim poinformował Glazerów, że wycofuje swoją ofertę5.

Decyzja Szejka Jassima o wycofaniu się z procesu zakupu Manchesteru United jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że jego oferta była prawie dwukrotnie wyższa od aktualnej wartości rynkowej klubu, wynoszącej 3,2 miliarda dolarów5. Szejk Jassim, prezes Qatar Islamic Bank i syn byłego premiera Kataru, zamierzał przejąć 100% udziałów w United, co przyciągnęło fanów, którzy są zdesperowani, aby pożegnać się z Glazerami5. Obiecał również spłacić dług klubu, a także zainwestować w stadion, centrum szkoleniowe i składy graczy, w ramach dążenia do „przywrócenia klubu do dawnej świetności zarówno na boisku, jak i poza nim”5.