Manchester United szuka wzmocnień po ostatniej porażce z Bayernem Monachium1. Wśród potencjalnych nabytków znajdują się Sofyan Amrabat i Mason Mount, którzy mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności drużyny na wyjazdach1. Mount może być rozwiązaniem na prawym skrzydle dzięki swoim umiejętnościom w wygrywaniu piłek i pressingowi1. Trener Erik ten Hag sugeruje, że Amrabat mógłby grać u boku Casemiro w osi pomocy1.

Amrabat dołączył do Manchesteru United na zasadzie wypożyczenia z Fiorentiny, z opcją wykupu za 25 milionów euro5. Marokański pomocnik ma na swoim koncie występy na dwóch Mistrzostwach Świata oraz Pucharze Narodów Afryki14. W Manchesterze United Amrabat ma szansę wykorzystać swoje umiejętności w odbiorze piłki pod presją i otwieraniu gry16.

Mount, z kolei, może zostać przesunięty na skrzydło, jeśli Amrabat dobrze wpasuje się w zespół2. Współpraca z Casemiro i Christianem Eriksenem może przynieść korzyści dla drużyny2.

Obaj zawodnicy wrócili do treningów przed meczem z Burnley w Premier League7. Amrabat nadal nie zadebiutował w Manchesterze United z powodu kontuzji3, ale jego powrót do gry może wzmocnić środek pola drużyny3.

W dłuższej perspektywie, trener Ten Hag może musieć zaakceptować, że jego zespół nadal lepiej radzi sobie z kontratakami niż z kontrolowaniem meczów1. Wzmocnienie skrzydeł przez Mounta i Amrabata może jednak przyczynić się do poprawy wyników Manchesteru United w najbliższych spotkaniach.