Manchester United rozważa propozycję wypożyczenia Jadona Sancho do Juventusu, mimo że zawodnik wciąż preferuje powrót do Borussii Dortmund13. Klub z Old Trafford nie zamierza jednak pozwolić na tanie pozbycie się zawodnika, jeśli ten miałby odejść w styczniu2.

Sancho nie gra w Manchesterze United od sierpnia, kiedy to doszło do publicznej kłótni z trenerem Erikiem ten Hagiem5. Od tego czasu zainteresowanie zawodnikiem wykazały Juventus i Borussia Dortmund, jednak żaden z klubów nie jest skłonny spełnić oczekiwań finansowych Manchesteru United5.

Menedżerowie Manchesteru United zdają sobie sprawę, że rywale mogą próbować wykorzystać sytuację Sancho na Old Trafford i zaoferować wypożyczenie zawodnika, prosząc jednocześnie o pokrycie większości jego tygodniowej pensji wynoszącej 300 000 funtów2. Klub nie wyklucza takiego rozwiązania, ale oczekuje znaczącego wkładu w wynagrodzenie zawodnika oraz opłaty za wypożyczenie2.

FAQ

Kto to jest Jadon Sancho?

Jadon Sancho to 23-letni angielski piłkarz, który gra na pozycji skrzydłowego. W 2021 roku przeszedł z Borussii Dortmund do Manchesteru United za 73 miliony funtów. Jego kontrakt z Manchesterem United obowiązuje do 2026 roku.

Dlaczego Sancho nie gra w Manchesterze United?

Sancho nie występuje w Manchesterze United od sierpnia 2023 roku, kiedy to doszło do publicznej kłótni z trenerem Erikiem ten Hagiem. Od tego czasu zawodnik jest wykluczony z pierwszego składu drużyny.

Jakie kluby są zainteresowane wypożyczeniem Sancho?

Juventus i Borussia Dortmund wykazały zainteresowanie wypożyczeniem Jadona Sancho. Jednak żaden z klubów nie jest skłonny spełnić oczekiwań finansowych Manchesteru United.

Wyjaśnienie użytych terminów

Wypożyczenie – czasowe przeniesienie piłkarza z jednego klubu do drugiego na określony czas, zazwyczaj na jeden sezon. Wypożyczony zawodnik nadal pozostaje pod kontraktem z macierzystym klubem.

Pensja – wynagrodzenie, które piłkarz otrzymuje od klubu za swoje usługi. W przypadku zawodników piłkarskich pensje są zazwyczaj wyrażane jako kwota tygodniowa.