Sevilla FC jest blisko finalizacji umowy wypożyczenia pomocnika Manchesteru United, Hannibala Mejbri, na resztę obecnego sezonu. Młody reprezentant Tunezji, który ma 20 lat, znalazł się w orbicie zainteresowań hiszpańskiego klubu, mimo konkurencji ze strony Evertonu. Propozycja Sevilli wydaje się być bardziej korzystna zarówno dla angielskiego klubu, jak i dla samego zawodnika.

W ramach potencjalnego porozumienia zawarta zostałaby opcja wykupu Mejbri po zakończeniu sezonu. Jeśli Sevilla zdecydowałaby się skorzystać z tej opcji, Manchester United mógłby liczyć na znaczący zwrot z inwestycji w młodego piłkarza, którego kontrakt wygasa w 2025 roku. Oczekuje się również, że w umowie mogłoby znaleźć się zabezpieczenie w postaci klauzuli odkupienia, co pozwoliłoby United na zachowanie pewnej kontroli nad przyszłością utalentowanego zawodnika.

Mimo że Manchester United może potrzebować Mejbri na najbliższe spotkanie z Tottenhamem Hotspur, kalendarz rozgrywek daje klubowi przerwę do 27 stycznia, kiedy to odbędzie się mecz czwartej rundy Pucharu Anglii, a następnie kolejny mecz ligowy zaplanowany jest na 1 lutego przeciwko Wolverhampton Wanderers. W obecnym sezonie Hannibal Mejbri zaliczył 11 występów w barwach Manchesteru United, w tym pięć w najwyższej klasie rozgrywkowej.

FAQ

Czym jest wypożyczenie piłkarza?
Wypożyczenie piłkarza to czasowe przekazanie praw do zawodnika innemu klubowi, zwykle w celu zapewnienia mu większej ilości czasu gry.

Co oznacza opcja wykupu?
Opcja wykupu to klauzula w umowie wypożyczenia, która pozwala klubowi wypożyczającemu na definitywne zakupienie zawodnika po zakończeniu okresu wypożyczenia za wcześniej ustaloną kwotę.

Jak działa klauzula odkupienia?
Klauzula odkupienia to warunek umowny, który pozwala klubowi sprzedającemu na odkupienie zawodnika w przyszłości, zazwyczaj za określoną kwotę.

Wyjaśnienia użytych terminów

  • La Liga – najwyższa klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii.
  • FA Cup – Puchar Anglii, najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie.
  • Premier League – najwyższa klasa rozgrywkowa w angielskim systemie ligowym piłki nożnej.