Sir Jim Ratcliffe, nadchodzący mniejszościowy udziałowiec Manchesteru United, odwiedził zeszłym tygodniu kompleks treningowy klubu w Carrington wraz z Sir Dave Brailsfordem. Brailsford, dyrektor sportowy INEOS, ma odegrać kluczową rolę w przebudowie działu piłkarskiego na Old Trafford. Chociaż umowa Ratcliffe’a jeszcze nie została oficjalnie zatwierdzona przez Premier League, a może to potrwać jeszcze cztery tygodnie, 71-letni miliarder już rozpoczął swoją pracę w klubie1.

Ratcliffe musi zatwierdzić wszelkie transfery, które mają miejsce w tym miesiącu. Będzie fascynujące obserwować plany klubu na letnie okno transferowe i zobaczyć, ile pieniędzy jest dostępnych. Przybycie Ratcliffe’a zwiększy zdolność Man United do wydawania pieniędzy, zachowując jednocześnie zasady Financial Fair Play1.

Nie oczekuje się, że Ratcliffe wprowadzi radykalne zmiany przed latem. Właściciel i założyciel INEOS zamierza poświęcić czas na ocenę działu piłkarskiego. Główny trener Erik ten Hag również otrzyma szansę na poprawę wyników zespołu, który wkrótce zostanie wzmocniony powrotem wielu ważnych graczy po kontuzjach1.

Wiele obecnych graczy w pierwszym zespole może być uważane za nadmiarowe, ale w składzie Man United nadal jest ogromny talent. Z tym na uwadze, przyjrzyjmy się sześciu zawodnikom, którzy mogą być kluczowi dla planów Ratcliffe’a1.

FAQ

Kim jest Sir Jim Ratcliffe?
Sir Jim Ratcliffe to brytyjski miliarder, który jest nadchodzącym mniejszościowym udziałowcem Manchesteru United.

Co to jest Financial Fair Play?
Financial Fair Play to zasady wprowadzone przez UEFA, które mają na celu zapewnienie stabilności finansowej klubów piłkarskich. Kluby muszą spełniać określone kryteria finansowe, aby móc uczestniczyć w rozgrywkach UEFA.

Kim jest Erik ten Hag?
Erik ten Hag to główny trener Manchesteru United.

Wyjaśnienie terminów

Mniejszościowy udziałowiec – osoba lub firma, która posiada mniej niż 50% udziałów w innej firmie.

Financial Fair Play – zasady wprowadzone przez UEFA, które mają na celu zapewnienie stabilności finansowej klubów piłkarskich. Kluby muszą spełniać określone kryteria finansowe, aby móc uczestniczyć w rozgrywkach UEFA.

Główny trener – osoba odpowiedzialna za szkolenie i zarządzanie drużyną sportową.