Erik ten Hag, menedżer Manchesteru United, wyraził chęć zatrzymania Raphaëla Varane’a i Casemiro w swoim zespole podczas styczniowego okna transferowego, jak dowiedzieliśmy się od naszego źródła. Obydwaj gracze byli łączeni z przenosinami z Old Trafford w przyszłym miesiącu, ale Ten Hag jest zdeterminowany, aby zatrzymać tę parę, przynajmniej do końca sezonu.

Casemiro nie grał przez ostatnie dwa miesiące z powodu kontuzji ścięgna, podczas gdy Varane niedawno odzyskał swoje miejsce w zespole po okresie absencji. Z brakiem europejskiej piłki nożnej w nowym roku i tylko Premier League i FA Cup do rozegrania, Ten Hag jest skłonny zmniejszyć rozmiar swojej drużyny w styczniu. Już zatwierdził wypożyczenie Donny’ego van de Beek’a do Eintrachtu Frankfurt.

Jadon Sancho, wykluczony z drużyny od września, również ma opuścić zespół, ale Casemiro i Varane nadal są uważani za ważnych graczy. Źródło poinformowało nas, że sytuacja może się zmienić, jeśli para aktywnie będzie dążyć do odejścia, ale w takim przypadku Ten Hag poprosiłby klub o podpisanie zastępstwa, co byłoby skomplikowane z powodu konieczności przestrzegania zasad Financial Fair Play.

Podczas grudniowego forum kibiców, COO Collette Roache powiedziała fanom, że United będzie musiał być „naprawdę zdyscyplinowany” jeśli chodzi o podpisywanie nowych graczy. „Nie spodziewamy się, że styczniowe okno transferowe będzie szczególnie aktywne,” powiedziała Roache.

FAQ

Kim jest Erik ten Hag?
Erik ten Hag to holenderski trener piłkarski, obecnie menedżer Manchesteru United.

Kim są Raphaël Varane i Casemiro?
Raphaël Varane to francuski piłkarz, obrońca, a Casemiro to brazylijski piłkarz, pomocnik. Obaj są obecnie zawodnikami Manchesteru United.

Co to jest okno transferowe?
Okno transferowe to okres, w którym kluby piłkarskie mogą dokonywać transferów zawodników z innych klubów.

Co to są zasady Financial Fair Play?
Zasady Financial Fair Play (FFP) to regulacje wprowadzone przez UEFA, mające na celu zapobieganie nadmiernemu wydawaniu przez kluby piłkarskie i zapewnienie ich stabilności finansowej.