Erik ten Hag, holenderski trener piłkarski, przyznał, że otrzymał ostrzeżenia przed podjęciem decyzji o objęciu stanowiska menedżera Manchesteru United. Ludzie mówili mu, że to „niemożliwe” zadanie. Ten Hag dołączył do United z Ajaxu latem 2022 roku, stając się szóstym menedżerem – po Davidzie Moyesie, Louisie van Gaalu, Jose Mourinho, Ole Gunnarze Solskjaerze i Ralfie Rangnicku – który próbował powtórzyć sukcesy pod wodzą Sir Alexa Fergusona.

„Wszyscy mówili mi, 'nie możesz odnieść sukcesu w tej roli,'” powiedział Ten Hag fanzinowi United We Stand, według doniesień brytyjskich mediów. „Mówili, że to niemożliwe. Ja? Chciałem tego wyzwania. Wiedziałem, że nie będzie łatwo, ale to taki wspaniały klub z tak wspaniałą bazą fanów.”

Ten Hag miał udany pierwszy sezon, prowadząc klub z powrotem do Ligi Mistrzów i zdobywając Puchar Carabao. Jednak zespół przechodzi trudną drugą kampanię, obecnie zajmując szóste miejsce w Premier League i ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów, z niewielką szansą na awans do fazy pucharowej przed ostatnią rundą meczów.

Jednym z tych, którzy doradzali Ten Hagowi przeciwko podjęciu pracy w 20-krotnym angielskim mistrzu, był były menedżer Man United i reprezentacji Holandii, Van Gaal. „Myślę, że Ten Hag to świetny trener; powiedziałem to wiele razy,” powiedział Van Gaal w marcu 2022 roku, kiedy Ten Hag był wymieniany jako kandydat na stanowisko w United. „Dobry trener to dobra rzecz dla Man United. Ale Man United to komercyjny klub. To są trudne wybory dla trenera. Jako trener, powinieneś wybierać klub piłkarski.

„Manchester United pokonał Chelsea 2-1 w środę, po czym Ten Hag zaprzeczył sugestiom, że klub jest w kryzysie. „Kryzys? Nie dla nas,” powiedział Ten Hag. „Jesteśmy w podróży, zachowujemy spokój i wierzymy w proces. Wiemy, co musimy zbudować i nie dajemy się rozproszyć krytyce wokół nas.”

FAQ

Kim jest Erik ten Hag?
Erik ten Hag to holenderski trener piłkarski, który obecnie pełni funkcję menedżera Manchesteru United.

Co to jest Puchar Carabao?
Puchar Carabao, znany również jako Puchar Ligi Angielskiej, to coroczne rozgrywki piłkarskie w Anglii, w których biorą udział kluby z czterech najwyższych lig.

Kim jest Sir Alex Ferguson?
Sir Alex Ferguson to były szkocki piłkarz i trener, który jest najbardziej znany z prowadzenia Manchesteru United przez 26 lat, od 1986 do 2013 roku. Pod jego wodzą klub zdobył wiele tytułów, w tym 13 tytułów Premier League i dwukrotnie Ligę Mistrzów.

Co to jest fanzin?
Fanzin to nieoficjalne publikacje tworzone przez fanów, zazwyczaj poświęcone konkretnemu zespołowi, muzykowi, filmowi itp. Są one często samofinansowane i dystrybuowane niezależnie.

Kim jest Louis van Gaal?
Louis van Gaal to były holenderski piłkarz i trener, który prowadził wiele znanych klubów, w tym Ajax, Barcelona, Bayern Monachium i Manchester United. Jest również były trenerem reprezentacji Holandii.