Erik ten Hag, obserwując kolejną porażkę swojego zespołu, tym razem z rąk Bayernu Monachium, musiał zrozumieć, że Manchester United nie jest już w Europie. W meczu z Bayernem Monachium, Manchester United wyglądał na przestraszony, nie potrafiąc stworzyć prawdziwej okazji do strzelenia gola, co pozwoliło niemieckiemu zespołowi na zwycięstwo 1-0. Była to kolejna historyczna noc dla United, jednak jak zwykle, był to rekord, którego nikt by nie chciał. Przeciwko drużynie, jaką Thomas Tuchel ma w Monachium, zawsze będzie ciężko, ale minimum, co mogło zrobić United, to pokazać trochę wysiłku i zaatakować, biorąc pod uwagę, że musieli wygrać.

Obrona United była lepsza niż przeciwko Bournemouth, choć poprzeczka była ustawiona niewiarygodnie nisko, ale nadal było wiele problemów i błędów popełnionych przez menedżera. Oto trzy rzeczy, które Erik ten Hag zrobił źle przeciwko Bayernowi Monachium w Lidze Mistrzów.

Złe zmiany Ten Haga

Jednym z największych problemów z tym, jak Ten Hag stawił czoła Tuchelowi, było brak planu B. Było to widoczne na przykładzie losowych i słabych zmian, które wprowadził. Wiemy, że nie było wielu dobrych opcji na ławce rezerwowych z powodu kolejnego poważnego kryzysu z kontuzjami, ale Ten Hag źle wykorzystał tych, których miał. W szczególności chodzi o zdjęcie Alejandro Garnacho, który mimo że nie był w swojej najlepszej formie w tym meczu, jest naturalnym skrzydłowym i oferuje momenty magii, czego nie ma na skrzydle jego zastępca, pomocnik Hannibal Mejbri.

Kobbie Mainoo został wprowadzony na ostatnie 10 minut meczu i w tym czasie pokazał, że powinien był zacząć od początku. 100% skuteczność podań od razu dało United pewną kontrolę na środku pola, a z Amrabatem grającym prawie w roli libero, United miało środek pola, choć było już za późno. Miejmy nadzieję, że Ten Hag nauczy się z tego i zmieni to przeciwko Liverpoolowi.

FAQ

Kim jest Erik ten Hag?
Erik ten Hag to holenderski trener piłkarski, obecnie menedżer Manchesteru United.

Co to jest plan B w kontekście piłki nożnej?
Plan B to alternatywna strategia, którą zespół może zastosować, gdy pierwotny plan nie działa. Może to obejmować zmianę formacji, stylu gry lub wprowadzenie innych zawodników.

Kim jest Alejandro Garnacho?
Alejandro Garnacho to młody hiszpański piłkarz grający na pozycji skrzydłowego w Manchesterze United.

Co to jest rola libero w piłce nożnej?
Libero to defensywna pozycja w piłce nożnej, charakteryzująca się większą swobodą ruchu niż tradycyjny obrońca. Libero często spada głębiej, aby oczyścić piłki i rozpocząć ataki.