W miniony weekend powrócił europejski futbol klubowy po przerwie na mecze reprezentacji, przynosząc wiele emocjonujących zwycięstw i zaskakujących wyników. Pierwsze derby Mediolanu w tym sezonie zakończyły się imponującym zwycięstwem Interu 5-1 nad Milanem, Manchester United doznał upokarzającej porażki 3-1 na własnym boisku z Brighton, a Barcelona zaprezentowała być może swoje najlepsze spotkanie w sezonie, rozbijając Real Betis1.

Inter pokonuje Milan w derbach Mediolanu

Derby Mediolanu zakończyły się spektakularnym zwycięstwem Interu 5-1 nad Milanem. Inter zdominował rywala, zdobywając pięć bramek i odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo nad drużyną prowadzoną przez Stefano Pioliego. Warto zwrócić uwagę na postawę trzech zawodników, którzy wydają się być w słabszej formie: Stanislava Lobotkę i Andre-Franka Zambo-Anguissę w środku pola oraz Khvichę Kvaratskhelię na skrzydle. W takich sytuacjach naturalne jest zrzucać winę na trenera1.

Manchester United przegrywa z Brighton

Manchester United doznał nieoczekiwanej porażki 3-1 na własnym boisku z Brighton. Wynik ten z pewnością zaskoczył zarówno kibiców, jak i samych zawodników. Mimo że Manchester United jest uważany za jednego z faworytów do zdobycia mistrzostwa, to jednak nie udało im się sprostać rywalom w tym meczu1.

Błyskotliwa Barcelona pokonuje Real Betis

Barcelona zaprezentowała być może swoje najlepsze spotkanie w sezonie, rozbijając Real Betis. Drużyna z Katalonii pokazała, że potrafi grać na najwyższym poziomie, a jej zawodnicy zdobyli wiele efektownych bramek. Ten mecz z pewnością doda im pewności siebie na kolejne spotkania w sezonie1.

W innych ważnych meczach weekendu Real Madryt, Liverpool, Borussia Dortmund, Manchester City i Tottenham również odnieśli imponujące zwycięstwa. Wszystkie te wyniki pokazują, że europejski futbol klubowy wrócił w wielkim stylu po przerwie na mecze reprezentacji1.