W 2003 roku, podczas słynnego ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United a Realem Madryt, David Beckham rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, co wywołało jego frustrację1. Mimo wejścia na boisko w drugiej połowie i zdobycia dwóch bramek, nie udało mu się uratować Manchesteru United przed wyeliminowaniem z rozgrywek1. Po meczu Zinedine Zidane podszedł do Beckhama, a angielski piłkarz nigdy nie zapomni, co powiedział mu wtedy francuski gwiazdor1.

Przebieg meczu i rozmowa Zidane’a z Beckhamem

W jednym z najbardziej pamiętnych meczów w historii Ligi Mistrzów, Manchester United wygrał 4-3 na Old Trafford, ale został wyeliminowany po przegranej dwumeczu 6-51. Sir Alex Ferguson zdecydował się na zaskakujące posunięcie, rezerwując Beckhama na ławce i wystawiając Ole Gunnara Solskjaera na prawym skrzydle1. Beckham, który przyznał się do złości z powodu tej decyzji, wszedł na boisko w drugiej połowie, niedługo po tym, jak Ronaldo Nazario zdobył dla gości hat-tricka1. Angielski piłkarz zdobył dwie bramki, w tym jedną z rzutu wolnego, ale nie udało mu się uratować Manchesteru United przed wyeliminowaniem z rozgrywek1.

W swoim czteroczęściowym dokumentalnym serialu na Netflix, Beckham ujawnił, co dokładnie powiedział mu Zidane podczas rozmowy po meczu, gdy wymieniali koszulki1. To rozmowa, której Beckham nigdy nie zapomni. „Zidane podszedł do mnie. I powiedział: 'Przyjdziesz do Madrytu?’. Pomyślałem sobie, czy Zizou właśnie to powiedział? Uwielbiam ten moment”1.

Przyszłość Beckhama i wpływ Zidane’a

Beckham nie chciał opuszczać Manchesteru United, ale gdy Ferguson podjął decyzję o sprzedaży, nie było już odwrotu1. Klub początkowo uzgodnił transfer z Barceloną, ale Beckham, jeśli miał opuścić Old Trafford wbrew swojej woli, chciał, aby to on zadecydował o swoim nowym klubie – a jego wybór padł na Real Madryt1. Słowa Zidane’a wciąż świeże w pamięci Beckhama, to właśnie Real Madryt zyskał usługi jednego z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie1. Beckham spędził następne cztery sezony w hiszpańskim klubie, zdobywając jedno mistrzostwo ligi i Puchar Hiszpanii, zanim w 2007 roku rozpoczął nową przygodę z LA Galaxy1.

Beckham pozostaje przyjacielem Zidane’a1. Ostatnio widziano ich razem na meczu Interu Miami, gdzie pozowali do zdjęcia z Lionelem Messim, który dołączył do drużyny MLS należącej do Beckhama w lecie1.