Cucine Lube Civitanova i Jastrzębski Węgiel zmierzą się w niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów. Transmisja spotkania w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W związku z agresją Rosji i Białorusi na Ukrainę, Europejska Federacja Siatkówki (CEV) w ślad za innymi organizacjami sportowymi, wykluczyła kluby oraz reprezentacje obu tych krajów z jakichkolwiek rozgrywek. A Rosjanie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów spisywali się znakomicie i aż pięć klubów (trzy kobiece i dwa męskie) zakwalifikowało się do ćwierćfinałów. Zgodnie z decyzją CEV z ubiegłego tygodnia, rywale rosyjskich drużyn w ćwierćfinałach otrzymają walkowery i awansują do półfinałów bez gry.

W tym gronie znaleźli się obrońcy trofeum siatkarze Grupy Azoty, którzy mieli zmierzyć się z Dynamem Moskwa. W tej sytuacji lider polskiej ekstraklasy czeka na zwycięzcę pary Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie we wtorek Włoszech. Cucine Lube to rywal kędzierzynian z fazy grupowej. Oba mecze były niezwykle zacięte – podopieczni Gheorghe Cretu przegrali w „Arenie Gliwice” 2:3, by wygrać na boisku przeciwnika 3:2.