Czas na pierwsze starcie w Hali Energia w 2022 roku. PGE Skra Bełchatów podejmie w nim Cuprum Lubin. Która z ekip rozpocznie nowy rok od zwycięstwa? Relacja na żywo i wynik meczu na Polsatsport.pl.

Wtorkowe starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Co prawda bełchatowianie z dorobkiem 27 punktów plasują się zdecydowanie wyżej, bo na piątym miejscu, w tabeli PlusLigi, jednak lubinianie w meczu pierwszej rundy udowodnili, że potrafią walczyć do samego końca. Tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem PGE Skry 3:1 po ponad dwóch godzinach zaciętej rywalizacji.

Aktualnie podopieczni Pawła Ruska zajmują dziesiątą lokatę w ligowym zestawieniu, jednak do miejsca w czołowej ósemce brakuje im zaledwie dwóch „oczek”.

W spotkaniu tym czeka nas wiele ciekawych rywalizacji na pozycjach. Najbardziej intrygująco zapowiada się ta na pozycji atakującego. Aleksandar Atanasijević i Remigiusz Kapica to siatkarze bardzo wysoko sklasyfikowani w indywidualnym rankingu najlepiej punktujących. Kapica zdobył jak dotąd 216 punktów, co daje mu piąte miejsce w zestawieniu, natomiast serbski atakujący z dorobkiem 211 punktów plasuje się o jedno miejsce niżej.