Real Madryt górą w finale Ligi Mistrzów! Za nami decydujący mecz europejskiej elity, po którym bardziej zadowoleni mogą być kibice Królewskich. Drużyna triumfowała na murawie, ale cieszyć mogą się też klubowi włodarze. Wszystko przez ogromne premie, jakie za wygraną w finale wypłaca UEFA.

Wygrana w finale Ligi Mistrzów wiąże się nie tylko z gigantycznym prestiżem i sławą dla zwycięzców, ale również z ogromnymi bonusami finansowymi od organizatorów rozgrywek. UEFA co roku wspiera uczestników europejskich rozgrywek, a uczestnicy finałów mogą liczyć na ogromne kwoty. Łączna kwota dla wszystkich uczestników w tym sezonie Ligi Mistrzów wynosi aż 2 mld euro. Duża jej część trafi do finalistów rozgrywek. Liverpool i Real Madryt mogą mówić o ogromnej premii finansowej od UEFA.

Przed rozpoczęciem finału Liverpool otrzymał aż 91,44 mln euro od UEFA, a Real Madryt — 88,27 mln euro. Różne wysokości premii wzięły się z wyników w dotychczasowych meczach. The Reds wygrali wszystkie sześć spotkań w fazie grupowej, a Królewscy ulegli Sheriffowi Tyraspol na początku europejskich zmagań.