Iga Świątek z rozwagą planuje udział w ostatnich turniejach 2022 roku. Liderka światowego rankingu jest już pewna udziału w WTA Finals, wobec czego zdecydowała się opuścić inne duże zawody.

Obecny sezon w wykonaniu Igi Świątek już przeszedł do historii, między innymi ze względu na imponującą passę 37 zwycięstw z rzędu, zakończoną przez Alize Cornet podczas Wimbledonu. Tenisistka z Raszyna wróciła jednak na zwycięską ścieżkę, czego wynikiem był niedawny triumf w US Open 2022, stanowiący trzeci wielkoszlemowy tytuł w jej karierze.

Przed liderką światowego rankingu prestiżowy turniej WTA Finals, zaplanowany na przełom października i listopada w Fort Worth w Teksasie. Świątek z rozwagą zaplanowała więc końcówkę sezonu, decydując się na odpuszczenie innej ważnej imprezy. Polka nie zgłosiła się bowiem do turnieju WTA 1000 w Guadalajarze, który odbędzie się w dniach 17-23 października i będzie ostatnią szansą na wywalczenie miejsca w Turnieju Mistrzyń.

Na podobny krok do Świątek zdecydowała się Tunezyjka Ons Jabeur, która również jest już pewna udziału w WTA Finals 2022. Zamiast tego weźmie udział w imprezie WTA 250, organizowanej w jej rodzimym Monastyrze. Z kolei Polka jest zgłoszona do turniejów rangi 500 w Ostrawie oraz San Diego (udział w drugim z wymienionych zawodów nie jest jeszcze pewny). Do potwierdzenia pozostaje również jej partycypacja w turnieju finałowym Billie Jean King, któy zaplanowano na listopad 2022 roku w Glasgow.