Koronawirus sieje postrach podczas ME w piłce ręcznej 2022, a szczególnie trudna sytuacja jest w reprezentacji Niemiec. 12 przypadków zakażeń COVID-19 spowodowało, że Niemcy zaczęli zastanawiać się nawet nad wycofaniem kadry z turnieju.

We wtorkowym spotkaniu z Polską Niemcy musieli radzić sobie bez 9 zawodników zakażonych koronawirusem. Mimo to nasi zachodni sąsiedzi pokonali biało-czerwonych (również osłabionych ze względu na COVID-19) 30:23. Podopieczni Alfreda Gislasona awansowali do fazy zasadniczej z dwoma punktami na koncie, a w premierowym spotkaniu drugiej rundy mieli zmierzyć się z Hiszpanią.

Islandzkiemu trenerowi Niemców doszedł przed starciem z Hiszpanami następny kłopot, bo pozytywny wynik testu miało trzech kolejnych graczy. W związku z tym w środowy wieczór doszło do pilnego spotkania władz federacji z przedstawicielami ligi niemieckiej. Obrady dotyczyły ewentualnego wycofania reprezentacji z ME w piłce ręcznej.

To kompleksowa decyzja. Musimy na nią spojrzeć z medycznego, sportowego, prawnego i ekonomicznego punktu widzenia. Na tym polega odpowiedzialność – powiedział po spotkaniu dyrektor generalny niemieckiej federacji Mark Schoeber. – Na razie nie wycofujemy się z turnieju, ale sytuacja jest dynamiczna i niewykluczone, że w czwartek podejmiemy inną decyzję. Będziemy musieli oceniać sytuację po każdym przypadku – stwierdził.