Neymar przenosi się do saudyjskiego klubu Al Hilal, a informację tę potwierdził znany dziennikarz Fabrizio Romano w poniedziałek po południu. Brazylijczyk zwiąże się z nowym klubem umową na dwa lata, a Paris Saint-Germain zarobi z tej transakcji kwotę mniejszą niż 100 milionów euro.

Spekulacje o odejściu Neymara z PSG trwały już od jakiegoś czasu, a wiele głosów sugerowało, że może wrócić do FC Barcelony. Ostatecznie jednak 31-letni piłkarz, który nie znalazł się w składzie Paryżan na pierwszy mecz ligowy w tym sezonie, przeniesie się do Arabii Saudyjskiej.

Sky Sports poinformowało o porozumieniu między Al Hilal a PSG w sprawie transferu Neymara w poniedziałek przed południem, a krótko po tym Fabrizio Romano potwierdził tę wiadomość. Dziennikarz ten jest znany ze swojego sformułowania „Here we go”. Wskazał, że Francuzi zarobią na tej transakcji mniej niż 100 milionów euro.

„Umowa została zatwierdzona przez wszystkie zaangażowane strony. Neymar podpisze kontrakt na dwa lata i będzie grać z numerem „10” na koszulce” – potwierdził Romano.

W poniedziałek Brazylijczyk ma przejść badania medyczne, a po ich pomyślnym zakończeniu zostanie oficjalnie ogłoszone podpisanie umowy przez jego nowego pracodawcę.

Neymar dołącza do grona znanych piłkarzy, którzy ostatnio podjęli decyzję o przenosinach do Arabii Saudyjskiej. W styczniu Cristiano Ronaldo stał się zawodnikiem Al-Nassr, a latem Karim Benzema podpisał umowę z Al-Ittihad. Saudyjczycy starali się także ściągnąć m.in. Lionela Messiego, ale ten ostatecznie wybrał Major League Soccer (MLS).