Polska i Portugalia rywalizacją w barażu o awans do Grupy Światowej I Pucharu Davisa W sobotę zostaną rozegrane kolejne mecze. Po tych piątkowych Biało-Czerwoni przegrywają 0:2.

W reprezentacji Polski brakuje Huberta Hurkacza i doświadczonego deblisty Łukasza Kubota, który obecnie dochodzi do siebie po operacji kolana. W tej sytuacji kapitan Mariusz Fyrstenberg powołał: Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, deblistów Jana Zielińskiego i Szymona Walkowa. W odwodzie ma także Daniela Michalskiego, który w światowym rankingu jest na 354. miejscu.

– Cała nasza drużyna jest bardzo zmotywowana do gry, wszyscy intensywnie pracują na treningach i coraz bardziej oswajają się z nawierzchnią i halą. Najważniejsze, że wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Także jestem dobrej myśli, chociaż na pewno przed nami bardzo trudny mecz, w którym szanse są dokładnie 50 na 50 – powiedział Fyrstenberg, cytowany w komunikacie PZT.

Wobec absencji Hurkacza liderem ekipy jest 75. na liście ATP Majchrzak. Żuk plasuje się na 190. pozycji.

– Na obecną chwilę do gry na „drugiej rakiecie” planuję wystawić Kacpra, czyli zastosujemy najsilniejsze ustawienie. Ale też mamy w rezerwie Daniela, który ostatnio bardzo dobrze się spisuje, również w challengerach ATP, no i regularnie poprawia swój ranking. Nie mamy nic do stracenia, a stawka jest duża, bo naprawdę realnie jest to mecz do wygrania – podkreślił kapitan reprezentacji.

Liderem ekipy Portugalii jest Joao Sousa – 87. w klasyfikacji ATP Tour. Blisko 33-letni tenisista w przeszłości plasował się na 28. pozycji. Kandydatami do gry w singlu są również: Nuno Borges (ATP 165.), Gastao Elias (ATP 199.) i Frederico Ferreira-Silva (ATP 230.). W drużynie jest też doświadczony deblista Francisco Cabral, który prawdopodobnie stworzy parę z Borgesem.