Amerykanie domagają się zorganizowania ceremonii dekoracji drużyn w łyżwiarstwie figurowym przed zakończeniem igrzysk olimpijskich w Pekinie. W tej sprawie zwrócili się z odpowiednim wnioskiem do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Rywalizacja drużyn w łyżwiarstwie figurowym zakończyła się 7 lutego zwycięstwem ekipy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która wyprzedziła zespoły USA i Japonii. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował jednak, że medale nie zostaną wręczone, dopóki nie będzie rozwiązana sprawa pozytywnego wyniku testu antydopingowego 15-letniej Rosjanki Kamili Walijewej, co może zająć tygodnie, a nawet miesiące.

Według agencji Reuters, powołującej się na źródło zbliżone do CAS, Amerykanie odwołali się od decyzji MKOl i złożyły wniosek do Trybunału Arbitrażowego o wydanie orzeczenia w sprawie dekoracji drużyn przed zakończeniem igrzysk. Największa impreza sportowa dobiegnie końca w niedzielę.

CAS rozpatrywał już wniosek rosyjskiej ekipy i na początku tygodnia dopuścił Walijewą do startu w konkurencji solistek, mimo pozytywnego wyniku testu antydopingowego. Ostatecznie łyżwiarka zajęła czwarte miejsce.